Na co zwracać uwagę kupując buty do biegania?

Bieganie jest jednym z najprostszych i najbardziej intuicyjnych sportów. Aby zacząć go uprawiać potrzeba właściwie tylko założyć buty i ruszyć w drogę.

Dla własnego bezpieczeństwa nie mogą to być jednak zwykłe buty. Warto jest wyposażyć swoją stopę w typowe buty do biegania.

Jak kupić?

W celu zakupu butów do biegania najlepiej jest udać się do sklepu oferującego takie obuwie i pomoc wykwalifikowanych pracowników. Aby mogli oni w jak najbardziej skuteczny sposób dobrać dla nas obuwie konieczne jest wcześniejsze przygotowanie się z naszej strony w wiedzę na temat:

  • rodzaju podłoża po którym planujemy biegać
  • naszej masy ciała
  • określenia typu stopa, która może być pronująca, supinująca lub neutralna, lecz to pomoże określić już pomoc w sklepie

Zmiennych jak widać jest dość sporo i wszystkie one mają ogromny wpływ na dobór konkretnego modelu buta. Dodatkowo producenci butów stosują różne wykończenia i metody amortyzacji, które mają zauważalny i odczuwalny wpływ na miękkość odbicia stopy od podłoża, co jest cechą całkowicie osobistą dla każdego biegacza. Dlatego tak ważne jest udanie się do sklepu i przymierzenie konkretnych modeli, aby móc na własnej stopie poczuć pomiędzy nimi różnice i dopasować najbardziej nam odpowiadające.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *