Jak wybrać gumę do treningu?

Treningi z wykorzystaniem specjalnych gum treningowych są niezwykle efektywne. Poleca się je nie tylko profesjonalnym sportowcom, ale również wszystkim, którzy chcą pozostawać w dobrej formie. Poprawiają gibkość, wytrzymałość oraz elastyczność naszych mięśni, oferując szeroki zestaw różnorodnych ćwiczeń.

Kupując gumę warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jej kolorystykę. Nie chodzi jednak o jej wygląd, choć intensywne, żywe kolory na pewno sprawiają, że przyrządy te są bardziej atrakcyjne pod względem wizualnym. Producenci, stosując określony kolor, informują o poziomie oporu, jaki posiada guma z KajaSport. Z reguły im ciemniejsze gumy treningowe, tym większy opór. Jednak z reguły producenci posiadają swoje własne oznaczenia, więc przy zakupie należy kierować się również parametrami liczbowymi, a nie wyłącznie kolorystyką. Opór to jeden z najważniejszych cech gumy. To on decyduje o intensywności treningu.

Zróżnicowanie kolorystyczne pozwala również łatwiej odróżnić poszczególne modele. To bardzo pomocne, gdy korzystamy z więcej, niż jednej gumy. Posiadanie kilku gum to bardzo dobre rozwiązanie. Dzięki temu trening staje się bardziej urozmaicony, ponieważ możemy pracować nad różnymi partiami mięśni, a nie ograniczać się do jednej partii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *