Skarpety sportowe czy zwykłe – co wybrać na rower?

Osoby, które na rowerze jeżdżą zupełnie rekreacyjnie prawdopodobnie nie zauważą różnicy pomiędzy używaniem zwykłych skarpet a tych sportowych. Jednak skarpety sportowe dają duży komfort, o czym przekona się każdy, kto na treningu rowerowym spędza kilka godzin dziennie (zobacz tu: https://kajasport.pl/pol_m_Odziez_Skarpety_Sportowe-Codzienne-1773.html).

Materiał – trwały i oddychający

Wybierając skarpety na rower warto postawić na modele z nieco wyższej półki cenowej. Cechują się one bowiem dużą wytrzymałością, a co najważniejsze, wyprodukowane są z materiałów umożliwiających odpowiedni przepływ powietrza. Sprawia to, że stopy oddychają, nie pocą się, a w efekcie nie powstają na nich pęcherze i otarcia.

Czy długość skarpety ma znaczenie?

Owszem, ma znaczenie, jednak tylko dla komfortu jazdy i jest to sprawa bardzo indywidualna. Kolarzy można podzielić na tych, którzy jeżdżą tylko w stopkach oraz na tych, którzy nie wyobrażają sobie treningu bez podkolanówek. Zasadniczo – wysokość skarpet dobrze jest dobierać w zależności od panujących warunków atmosferycznych. Im chłodniejszy dzień, tym lepiej sprawdzą się wyższe skarpety. Nowością na rynku skarpet sportowych są skarpety kompresyjne, których zadaniem jest zmniejszenie dolegliwości bólowych mięśni przy intensywnym treningu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *